ניסור קירות בטון

ניסור קירות בטון – רק חברה מקצועית ומנוסה תביא לתוצאות טובות!

בעידן שבו רוב המבנים עשויים מבטון, בכל פעם שנרצה לעשות שינוי במבנה, לפתוח פתח בקיר בטון, לפתוח חלון או דלת, ליצור פתח בין החדרים או בין הקומות ,להגדיל חלון קיים ועוד, נידרש לפנות אל חברה מקצועית ומיומנת, מומחית בתחום של ניסור קירות בטון.

במבט שטחי, עבודת ניסור בבטון נראית כעבודה קלה ופשוטה שכל אחד, כמעט, יכול לבצע, אך חשוב לדעת שניסור קירות בטון זוהי עבודה הדורשת מומחיות, דייקנות ושימוש בכלים ובטכניקות חדשניות ועדכניות. רק אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים יצליחו לקדוח בדייקנות בקיר הבטון המזוין ולבצע את העבודה ברמת גימור גבוהה ואסתטית.

בואו לגלות את כל המידע והסודות על עבודות של ניסור קירות בטון

יש מספר טכניקות לחיתוך קירות הבטון, אך השיטה היעילה והנפוצה ביותר היא ניסור קירות הבטון באמצעות חומר היהלום.

השיטה מבוססת על שתי עקרונות. רק חומר חזק יוכל לחתוך בדייקנות חומר חזק אחר, ורק גוף אשר נע במהירות גבוהה יוכל לחתוך גוף אחר בצורה מדויקת, מקצועית ואסתטית.

מסור הבטון מורכב ממנוע חשמלי, או ממנוע דיזל, המניע מסור עגול ומשונן, מסור העשוי ממתכת ומצופה בשבבי יהלום.

חומר היהלום נחשב לחומר החזק ביותר בטבע, ולכן הוא מסוגל לנסר את הבטון הנחשב לחומר החזק בענף הבנייה. הציפוי הייחודי של שבבי היהלום יחד עם התנועה הסיבובית המהירה מאפשר למסור לחתוך את קיר הבטון, מכל סוג ובכל עובי.

יש הבדל בין המסורים השונים המשמשים ניסור הבטון, הבדל הבא לידי ביטוי בקוטר המסור. את קוטר המסור יש להתאים לעובי הקיר. ככל שקיר הבטון עבה יותר, כך יידרש מסור בקוטר גדול יותר.

תהליך החיתוך מייצר אבק רב וחום, ולכן בזמן העבודה יש צורך להזרים מים כדי שהם יקררו את המסור וימנעו עד כמה שאפשר את הפצת הלכלוך והאבק.

אל תתפשרו על עבודה מקצועית, בואו להכיר את תהליך העבודה שלנו!

אחד היתרונות הבולטים של חברת "קאט בטון" הוא ההקפדה על סטנדרטים גבוהים ומחמירים בביצוע כל סוגי העבודות. ולכן כאשר אנשי הצוות המקצועיים שלנו "נקראים אל הדגל" הם מקפידים על מספר שלבים לפני שהם מתחילה בעבודה.

השלב הראשון הוא שלב בדיקת התשתיות והסביבה

פגיעה בעמודי תמך, במעטפת הבניין או בתשתיות של הבניין תוך כדי עבודה עלולה לגרום לנזקים חמורים, לעתים בלתי הפיכים. בשלב הראשון אנו בודקים את התשתיות ומוודאים שניסור הקירות לא יגרום לנזקים.

השלב השני הוא ההכרה עם סוג הבטון

לאחר שנאבחן את סוג הבטון נדע להתאים לקיר הבטון שאותו אנו רוצים לנסר את להב המסור ואת שיטת הניסור. בחירה נכונה של הלהב המתאים היא המפתח לעבודה מקצועית, אסתטית, מהירה ובטיחותית.

יש שתי שיטות של ניסור בטון, ניסור רטוב וניסור יבש. בטכניקת הניסור הרטוב אנו נשתמש בנוזל קירור במהלך העבודה כדי למנוע מלהב המסור להתחמם. ניסור בטון רטוב זוהי השיטה הנפוצה , אך במצבים שבהם אין אפשרות להשיג מקור מים, נבצע את העבודה בשיטת הניסור היבש.

הקפדה על הבטיחות - לפני שנתחיל בעבודה נלבש ציוד בטיחות ונעבוד על פי נהלי בטיחות ברורים ומוקפדים. נוודא שהסביבה פנויה וחלקי הבטון העלולים להתפזר במהלך העבודה לא יפגעו באף אחד, לא בבני האדם, לא בחיות המחמד ולא ברכוש.

פינוי הפסולת – לאחר סיום העבודה נקפיד על פינוי הפסולת. בדרך כלל חלקי הבטון המנוסרים הם חלקים כבדים ולעתים גם חדים והם עלולים לסכן את כל מי שנמצא בסביבה. את הפסולת נפנה אל אתרי פסולת מורשים בעזרת ציוד מתאים, משאית, טרקטור או אפילו מנוף.

מתי אסור לנסר בבטון?

במהלך פעולת הניסור נוצרות רעידות, ויברציות, בקירות הבניין אשר עלולות להגיע עד ליסודות המבנה. אם הבניין אינו חזק מספיק כדי לשאת את הרעידות אסור לנסר אותו וצריך למצוא פתרונות חלופיים.

בבניין חלש או בבניין חסר יציבות שנוצרה כתוצאה מהזנחה או מליקויי בנייה. זה יכול להיות בניין ישן או אפילו בניין חדש.

בבנייני עמודים ישנים שבין היסודות שלהם אין פלטה מחברת חשופים לנזקי הגשם. במשך השנים מי הגשמים מחלחלים אל היסודות, פוגעים בבטון ובברזל וגורמים לקורוזיה. הקורוזיה פוגעת במבנה ומחלישה את כושר העמידות שלו. ניסור קירות בטון במבנה חסר יציבות עלול להביא לקריסת המבנה.

גם בנינים חדשים עלולים לסבול מחוסר יציבות של המבנה. בבניינים שנבנו עם ליקויי בנייה שלא על פי החוקים הנדרשים ובתכנון לקוי של יסודות הבניין, ניסור קירות הבטון עלול לגרום לפגיעה בקירות התומכים ולהביא לקריסת המבנה.

מבנים ישנים מאוד שנבנו לפני עשרות שנים מחומרים חלשים אינם מתאימים לעבודות של ניסור בבטון. ניסור קיר הבטון מייצר ויברציות בתדרים גבוהים אשר מתפשטות אל קירות מעטפת הבניין. כאשר הבניין חלש, יופיעו סדקים ושברים במעטפת הבניין העלולים לגרום לחוסר יציבות של המבנה ואפילו לסכנת חיים.

כאשר קיימת צפיפות גבוהה בין הבניינים, גם המבנים הסמוכים למבנה שבו אנו מנסרים את הקירות עלולים להיפגע. במצבים אלו לא תמיד אפשר, ומותר, לבצע ניסור של קירות הבטון. חברת "קאט בטון" נעזרת במהנדסים מומחים שיחליטו האם אפשר לבצע את העבודה או שהיא עלולה לסכן את המבנים הסמוכים. אם מהנדס הבניין יחליט שהעבודה מסוכנת, נמצא דרכים חלופיות.

אל תתפשרו! ניסור קירות בטון זו עבודה מקצועית הדורשת ידע רב, ניסיון, מומחיות וציוד מתאים. חברת "קאט בטון" מבצעת את העבודות באמצעות כוח אדם מסור מקצועי ושימוש בכלים ובחומרים מקצועיים מתוך הקפדה על כללי הבטיחות המחמירים ועל סביבת עבודה נקייה.

אנו מחויבים לעבודה מלאה ולמחירים אטרקטיביים והוגנים!

5/5 - (1 vote)